Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.

Z nadaljno uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. V REDU Več o piškotkih...

  Dr. Gregor Virant, minister za notranje zadeve

Po končani srednji šoli za družboslovje in splošno kulturo Vide Janežič (danes Poljanska gimnazija v Ljubljani) se je vpisal na Pravno fakulteto Univerze v Ljubljani. Akademsko pot na področju javne uprave in upravnega prava je začel leta 1993 kot asistent, kasneje docent in izredni profesor. Nadaljeval je kot svetovalec ustavnega sodišča in član Republiške volilne komisije. Leta 2000 je bil imenovan na funkcijo državnega sekretarja, v naslednji vladi pa je prevzel ministrstvo za javno upravo. Med leti 2003 in 2008 je bil član uradniškega sveta, najprej kot predstavnik strokovne javnosti na predlog predsednika republike, nato kot član, imenovan s strani vlade. Od leta 2011 je predsednik Državljanske liste, s katero je bil istega leta na predčasnih volitvah izvoljen za poslanca v državnem zboru, ob izteku leta pa za njegovega predsednika.

Redno sodeluje na strokovnih in znanstvenih srečanjih in objavlja v strokovnih in znanstvenih revijah s področja prava in javne uprave. V tem okviru je sodeloval s prispevki tudi na številnih mednarodnih strokovnih in znanstvenih srečanjih doma in v tujini. Deloval je pri številnih aplikativnih raziskovalnih projektih in pri pripravi zakonodaje s področja organizacije javne uprave, lokalne samouprave, javnih služb in geodetskih storitev.
   
 Pirjo Ilola, vodja razvoja, Finska zveza za finančne storitve

Pirjo Ilola je vodja razvoja pri Finski zvezi za finančne storitve (FFI). Ima ključno vlogo pri razvoju elektronskega izdajanja računov na Finskem, znanega pod imenom Finvoice.  Finvoice je skupni format za elektronske račune, ki so ga razvile finske banke za podjetja in potrošnike.
 
Ga. Ilola je opazovalka EBF v evropskem forumu več interesnih skupin za področje spletnega izdajanja računov. V koordinacijski skupini finskega foruma za elektronsko izdajanje računov zastopa finske banke.

Ga. Ilola je pri delu z različnimi delovnimi skupinami pri FFI in ECP dodobra spoznala standarde ISO 20022 in SEPA.

Poleg tega ima tudi bogate izkušnje z domačimi in mednarodnimi standardi na področju plačilnih storitev in dolgoletne delovne izkušnje na področju plačilnih storitev, upravljanja z denarnimi sredstvi in razvoja plačilnih sistemov za poslovne stranke.
   
  Aleksandra Miklavčič, generalna direktorica, Uprava RS za javna plačila

Aleksandra Miklavčič je univerzitetna diplomirana ekonomistka in je magistrirala s področja državnih in evropskih študij. Strokovno deluje na področju plačilnega prometa že več kot 10 let. Aktivno deluje pri organizaciji in delu Nacionalnega foruma za e-račune, prav tako pa je ena izmed dveh predstavnikov Slovenije v Evropskem forumu za e-račune. Od avgusta 2013 je generalna direktorica Uprave Republike Slovenije za javna plačila. Osnovni projekti in naloge, ki jih opravlja poleg vodenja in strateškega načrtovanja, so v največji meri s področja plačilnega prometa, e-računov, spletnih plačil (vključno e- in m-plačil), varnosti ter razvoja navedenih področij.
   
 
Matjaž Čadež, predsednik upravnega odbora, Halcom

Svojo karierno pot je Matjaž Čadež začel 1969 kot univerzitetni inženir fizike na Institutu Jožef Stefan in po nabiranju poslovnih izkušenj tako doma kot v tujini leta 1992 je ustanovil svoje podjetje Halcom d.d., ki je danes s svojimi inovativnimi rešitvami elektronskega bančništva prisotno na desetih svetovnih trgih; v treh centralnih bankah, v več kot sedemdesetih komercialnih bankah in v več kot 160.000 gospodarskih podjetjih. Matjaž je podjetje vodil do leta 2011, od takrat naprej pa v podjetju vrši nalogo predsednika upravnega odbora.

Kot vodja mednarodnega in inovativnega podjetja s področja elektronskega bančništva je v osredju Matjaževega poslovnega zanimanja že vsa ta leta predvsem razvoj sodobnega, modernega in stroškovno učinkovitega plačilnega sistema. Zato je s svojim znanjem, ki združuje poznavanje potreb držav oz. centralnih bank kot tudi komercialnih bank in gospodarskih subjektov v vlogi končnih uporabnikov različnih instrumentov elektronskega plačilnega sistema, zaželjen sogovornik in udeleženec v pomembnih projektih, ki segajo na vladno, nevladno in gospodarsko raven tako v Sloveniji kot tudi v tujini. V letih 1996, 1997 in 1999 je kot svetovalec programa PHARE sodeloval tudi pri vodenju projekta reforme plačilnega prometa v Sloveniji.
   
 

Foto: Simon Tomažič
Roman Pavlovič, direktor, korporacijski razvoj, Halcom

Roman je diplomiral na Fakulteti za Računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani, znanja s področja poslovne administracije in vodenja podjetij pa je pridobil na Ekonomski fakulteti v Ljubljani in na University of Stirling v Veliki Britaniji. Na pretekli poslovni poti si je Roman nabral bogate izkušnje z delom v telekomunikacijski in IT industriji pri vodenju mednarodnih podjetniških projektov. Bil je izvršni direktor podjetja ECS NET d.o.o., ki se je ukvarjalo z inovativnimi rešitvami za IT omrežja. Kot direktor posebnih projektov v podjetju Sinfonika d.d. je uspešno vzpostavil in vodil številne nacionalne in mednarodne projekte. V podjetju Telsima/Aviat je vodil globalno ekipo za podporo kupcem, v podjetju 4G Neuron pa je kot direktor projektov vzpostavil in vodil večletni razvojni proces na področju brezžičnih širokopasovnih  omrežij, financiran tudi z državnimi in evropskimi sredstvi.

Roman Pavlovič je danes v podjetju Halcom d.d. namestnik glavnega izvršnega direktorja podjetja, direktor divizije Korporacijski razvoj in vodja Halcom Studia, ki je Halcomov inkubator idej. Njegov pogled vnaprej in na inovativnost je razlog, da je tesno vpet v aktivnosti, ki jih Halcom izvaja in koordinira v slovenskem prostoru z namenom vzpostavitve še bolj učinkovitega elektronskega plačilnega sistema.
   
 
Matic Dolar, poslovni tehnolog plačilnega prometa, Bankart

Matic Dolar je v podjetju Bankart d.o.o. zaposlen od leta 2005. Svoje izkušnje je v začetku delovanja v tem podjetju delil na področju Zbirnega centra in zalednih obdelav bankomatskega prometa, kjer je kot vodja projekta sodeloval pri vzpostavitvi več rešitev. Od leta 2008 v Tehnologiji plačilnega prometa dela na področju (plačilnih) sistemov SEPA in E-račun. Bil je vodja projekta vzpostavitve sistema E-račun, kot predstavnik Bankarta pa sodeluje v Delovni skupini za E-račun pri ZBS ter na Nacionalnem forumu za eRačun.

   
  Boštjan Škufca Zaveršek, član uprave, Simobil

Boštjan Škufca Zaveršek je od leta 2012 član uprave, v letu 2014 pa je prevzel funkcijo namestnika predsednika uprave družbe Si.mobil.

Kot del vodstvene ekipe je bil udeležen pri skoraj vseh velikih korporativnih in strateških projektih Si.mobila. Zasnoval je projektni nadzor in službo notranje revizije, vzpostavil sistem brezpapirnega poslovanja in uspešno izpeljal stroškovno optimizacijo družbe. Pod njegovim vodstvom je Si.mobil vpeljal storitvi elektronskega poslovanja z uporabniki E-račun in Si.asistent. Bil je strateg pri oblikovanju ponudbe Popolna pisarna, namenjene poslovnim uporabnikom, s katero je Si.mobil presegel delovanje izključno na področju mobilne telefonije in se razvil v ponudnika celovitih poslovno-komunikacijskih rešitev.

Na svoji poklicni poti je Boštjan Škufca Zaveršek pridobil celovit vpogled v delovanje Si.mobila in sočasno tudi spoznal zelo različna poslovna področja. Njegove bogate izkušnje so pomembno prispevale k temu, da je danes Si.mobil najuspešnejši slovenski telekomunikacijski operater. Kljub zasičenosti trga in finančni krizi Si.mobil dosega izjemne poslovne rezultate, povečuje število uporabnikov in je eden najbolj dejavnih zaposlovalcev v Sloveniji.
   
  Igor Zorko, direktor, ZZI

Igor Zorko je direktor podjetja ZZI, ki je eden od vodilnih ponudnikov rešitev za elektronsko izmenjavo računov v javnih in poslovnih organizacijah. Podjetje že več kot 15 let  zagotavlja omrežje elektronske izmenjave (ZZInet) za več kot 10.000 podjetij oz. organizacij, ki mesečno izmenjajo več kot 1 milijon elektronskih dokumentov. ZZI omrežje je na področju izmenjave e-računov povezano z večino slovenskih in tujih omrežij ter javno upravo.
Igor Zorko je že več kot 10 let aktiven pobudnik elektronske izmenjave in povezovanja ponudnikov elektronskih poti. Do leta 2013 je vodil Kompetenčni center Zitex za e-Government ter aktivno sodeloval v promociji slovenske IKT industrije na tujih trgih, od takrat pa sodeluje tudi v skupini za standard eSlog in je aktiven član foruma za Slovenski eRačun. Trenutno je tudi predsednik upravnega odbora Združenja za informatiko pri GZS.
   
  Jana Benčina Henigman, članica uprave, UniCredit banka

Jana Benčina Henigman je članica uprave v Unicredit Banki Slovenija in je pristojna za Poslovanje s podjetji in Investicijsko bančništvo. Svojo poklicno pot je začela v Banki Societe Generale v Ljubljani. Štiri  leta je nabirala izkušnje tudi v gospodarstvu, kjer je v podjetju vzpostavila in vodila oddelek Zunanje trgovine, v nadaljevanju svoje karierne poti pa tudi oddelek Kontrolinga v povezavi vzdrževanjem sistema kakovosti VDA 6.1, za katerega je tudi usposobljena presojevalka kakovosti. Svojo kariero je nadaljevala ponovno v bančništvu, kjer se od leta 2001 dalje ukvarja s področjem Poslovanje s podjetji in investicijsko bančništvo. V tem obdobju je operativno spremljala srednja in v nadaljevanju velika podjetja ter vodila oddelek Ključne stranke od leta 2005 do 2012, ko je prevzela vlogo članice uprave.
 


Pozdravljeni!

Od 1. 1. 2015 naprej bodo proračunski uporabniki prejemali račune izključno v elektronski obliki. To je pomemben korak za večjo učinkovitost slovenskega gospodarstva. Izkušnje drugih EU držav kažejo, da se uporaba eRačunov prične hitreje povečevati šele takrat, ko država prične z obvezno uporabo. Zakaj je konferenca pomembna za vas, ki ste odgovorni za poslovanje svoje družbe? Več

Matjaž Čadež, predsednik upravnega odbora Halcoma
   
Logo Finance

© 2014 Časnik Finance, d. o. o. Poslovna akademija Finance

| POSLOVNA AKADEMIJA | FINANCE